Valvekliinik – arstiabi alati Teie jaoks olemas

RASEDUSKESKUS
PAKETID

Lapseootel naise jaoks on väga oluline, et ta leiaks endale sobivaima naistearsti või ämmaemanda, kes jälgiks tema ja lapse tervist kogu raseduse ajal. 

Valvekliinikus pakume hoolivat ja turvalist keskkonda parimate diagnostiliste võimalustega. Siin jälgib Teie rasedust naistearst, kes lisaks tavapärastele protseduuridele teeb igal visiidil ka loote ultraheliuuringu.

Esimesel visiidil nõustame ja anname ülevaate, millised võimalused on Valvekliinikus raseduse jälgimisel ning milliseid analüüse ja uuringuid on vaja teha. 

Valvekliinikusse olete oodatud rasedust jälgima terve lapseootuse vältel ja samuti on Teil võimalus jälgida rasedust trimestrite kaupa. Selleks oleme koostanud neli paketti, mis sisaldavad loote suurusest olenevalt vajalikke uuringuid ja analüüse. 

Rasedusega arvele võtmise analüüside pakett

Pakett sisaldab esmaseid vere- ja uriinianalüüse. Võtame HIV, süüfilise ja B-hepatiidi analüüsid ning määrame veregrupi, hemoglobiinitaseme, veresuhkru ja reesusfaktori. Uriinianalüüsiga uurime glükoosi, valgu, leukotsüütide ja bakterite esinemist ning teeme uriinikülvi, et välistada kuseteede nakkused. Analüüside pakett ei sisalda naistearsti vastuvõttu.

Rasedusega arvele võtmise pakett

Rasedusega arvele võtmiseks soovitame pöörduda naistearsti vastuvõtule, kui raseduse suurus on 6–9 nädalat. 

Rasedusega arvele võtmise pakett sisaldab naistearsti vastuvõttu, vaginaalset ultraheliuuringut ning vere- ja uriinianalüüse.

Esimesel visiidil hindab naistearst Teie tervislikku seisundit, nõustab ja annab ülevaate raseduse jälgimisest Valvekliinikus ning teeb vaginaalse ultraheliuuringu, mille käigus hindab raseduse suurust, eluvõimelisust, tuvastab loodete arvu ning hindab munasarjade seisundit. Võtame HIV, süüfilise ja B-hepatiidi analüüsid ning määrame veregrupi, hemoglobiinitaseme, veresuhkru ja reesusfaktori. 

Uriinianalüüsiga uurime glükoosi, valgu, leukotsüütide ja bakterite esinemist ning teeme uriinikülvi, et välistada kuseteede nakkused. 

Raseduse II trimestri pakett

Loote II trimestri uuringute tegemiseks on parim aeg 19.–21. rasedusnädal.

Raseduse II trimestri pakett sisaldab naistearsti vastuvõttu, loote anatoomia ultraheliuuringut, uriini- ja vereanalüüsi.

Naistearsti vastuvõtul hindame kaaluiivet, tursete esinemist, mõõdame vererõhku, emakapõhja kõrgust ja rasedusriske ning nõustame kõikides tekkinud küsimustes ja aitame vaevuste korral. 

Loote anatoomia ultraheliuuringu käigus hindame loote arengut, loote südametegevust, platsenta lokalisatsiooni ja struktuuri ning nabaväädi kinnitust platsentale. Hindame raseduse kestust, vajadusel korrigeerime sünnitustähtaega ja soovi korral on võimalik uuringul kindlaks määrata lapse sugu. 

Raseduse III trimestri pakett

Loote III trimestri ultraheliuuringule ja vastuvõtule soovitame tulla 30.–36. rasedusnädalal.

Raseduse III trimestri pakett sisaldab naistearsti vastuvõttu, loote III trimestri ultraheliuuringut, uriini- ja vereanalüüsi. 

Naistearsti vastuvõtul nõustame Teid kõikides tekkinud küsimustes ja hindame Teie kaaluiivet ja tursete esinemist. Mõõdame vererõhku ja emakapõhja kõrgust. Võtame HIV vereanalüüsid ja määrame vere hemoglobiinitaseme, veregrupi ja reesusfaktori. 

III trimestri ultraheliuuring võimaldab hinnata loote ligikaudset massi, lootevee hulka, platsenta asukohta ja loote seisu, hoiakut, asetust ja eesasuvat osa, visualiseerida loote strukturaalseid anomaaliad. 

Rasedusega arvele võtmise analüüside pakett
185€
Rasedusega arvele võtmise pakett
235€
Raseduse II trimestri pakett
120€
Raseduse III trimestri pakett
170€