Valvekliinik – arstiabi alati Teie jaoks olemas

RASEDUSKESKUS
LOOTE ULTRAHELIUURINGUD

Valvekliiniku arstid teevad kõiki vajalikke rasedusaegseid uuringuid loote arengustaadiumist olenevalt: raseduse tuvastamine, OSCAR test, loote anatoomia uuring ehk II trimestri uuring, loote ehhokardiograafia ehk laiendatud südameuuring, III trimestri ultraheliuuring loote kaalu ja vereringenäitajate hindamiseks. Tavaliselt tehakse normaalselt kulgeva raseduse jooksul kolm ultraheliuuringut.

Rasedusega arvele võtmiseks soovitame pöörduda naistearsti vastuvõtule kui raseduse suurus on 6-9 nädalat. Esimesel visiidil teeme vaginaalse ultraheliuuringu raseduse suuruse, eluvõimelisuse ja lokalisatsiooni määramiseks, tuvastame loodete arvu ning hindame munasarjade seisundit. Peale selle on võimalik võtta analüüsid emakakaelalt – teha PAP-test emakakaela rakkude hindamiseks ning suguhaiguse klamüdioosi proov. 

Vereanalüüsid soovitame anda raseduse 11. nädalal, et hinnata erinevate nakkushaiguste antikehi, vere hemoglobiinisisaldust, veresuhkrut, määrata veregrupp ja reesusfaktor ning lisaks teha hormoonanalüüsid OSCAR testi jaoks. 

Alates 10. rasedusnädalast on võimalik anda vereproov ka Niptify testi jaoks, mis on täpseim ja ohutuim viis loote kromosoomhaiguste riski hindamiseks. Samuti on Niptify testiga võimalik soovi korral varakult teada saada loote sugu 100% täpsusega.

Loote ultraheliuuringutele olete oodatud üksi või koos kaaslasega.

*Loote ultraheliuuringute hinnad kehtivad ühe lapse korral, kaksikute puhul on hind kahekordne. 

OSCAR test*
170€
Loote anatoomia ultraheliuuring*
80€
Ehhokardiograafia uuring lootele*
110€
III trimestri ultraheliuuring*
80€