1. Säilita rahu ja kaine mõistus!
2. Jälgi ja järgi terviseameti kodulehel antavaid juhiseid! Terviseamet uuendab infot iga päev mitu korda päevas. Välismaised soovitused ei pruugi Eestis olla sobivad.
3. Hügieen: kätepesu! Hoia haigetest aupaklikku kaugusse! Köhides ja aevastades kata suu ja nina käsivarrega, pärast pese kohe käsi. Kasutatud taskurätt viska kohe prügikasti!
4. Kui oled terve, siis võid elada harilikku elu edasi ka siis, kui oled käinud reisil maades, kus koroonaviiruse juhtumeid on juba esinenud. Sümptomiteta inimeselt nakkust saada on äärmiselt ebatõenäoline.
5. Kui haigestud, jää koju!
6. Ravi end nii, nagu Sa ravid igal muul juhul, kui oled viirushaigusesse haigestunud: puhka, vajadusel langeta palavikku, kasuta muid sümptomeid leevendavaid ravimeid. Need ei kiirenda paranemist, kuid muudavad enesetunde paremaks.
7. Haigestumise korral võta ühendust oma perearstikeskusega või helista 1220 – see on tasuta ja ööpäevaringselt töötav perearstide nõuandetelefon.
8. Perearstikeskusse mine kohale vaid siis, kui oled perearstikeskusest selleks juhised saanud.
9. Kutsu kiirabi järgmistel juhtudel:
– Valu rinnus, õhupuudus, hingamisraskused
– Teadvuse häired, segasusseisund
– Äärmine jõuetus
10. Haigus on ohtlikum eakatele inimestele ja krooniliste haiguste põdejatele (diabeedi, hingamisteede krooniliste haiguste ja südamepuudulikkuse korral), samuti vähihaigetele ja immuunsüsteemi pärssivat ravi saavatele inimestele. Pöördu pigem varem kui hiljem!