Valvekliinik – arstiabi alati Teie jaoks olemas

Teenused

Vastuvõtt

Teenused
Hind
Valvearsti vastuvõtt (ei vaja eelnevat broneeringut)
50€
Õe vastuvõtt (ei vaja eelnevat broneeringut)
25€
Sisehaiguste arsti Dr. Sven Lindströmi vastuvõtt
50€
Konsultatsioon telefoni või e-posti teel
20€
Konsultatsioon CureAssist või Skype vahendusel
25€
Valvearsti vastuvõtt (ei vaja eelnevat broneeringut)
50€
Lühikonsultatsioon kuni 5min (lühinõuanne, kommentaar jne)
25€
Koduvisiit (eelneval kokkuleppel)
150€
Kuumaksega pakett (täpsema info saamiseks kirjutage info@valvekliinik.ee)
alates 10€
Concierge teenus ehk isiklik arst Dr. Ingmar Lindström
alates 100€
Concierge teenus ehk isiklik arst Dr. Maria Pintsaar
alates 100€

Naistearsti vastuvõtt

Teenused
Hind
Naistearsti vastuvõtt (soovitatav eelnev broneering)
50€
Naistearsti vastuvõtu käigus teostatud ultraheliuuring
40€
OSCAR test
170€
Niptify uuring
290€
Ehhokardiograafia uuring lootele
110€
Loote anatoomia uuring
80€
III trimestri ultraheliuuring
80€
Mälupulk loote piltidega
10€
Suguhaiguste pakett
95-125€
Suguhaiguse Klamüüdia (Chlamydia Trachomatis) analüüs
22€
Suguhaiguse Gonorröa (Neisseria Gonorrhoeae) analüüs
22€
PAP Tsütoloogia analüüs
25€

Analüüsid

Teenused
Hind
Vereanalüüsid (täpsem info kohapeal, telefoni või e-posti teel)
alates 10€
Kiirtestid/analüüsid kohapeal – kliiniline veri, CRV (põletikuanalüüs), gripitest, streptokokk neelust, uriinianalüüs, veresuhkur, troponiin (südameanalüüs) – tulemused mõne minutiga
alates 10€
Uriini analüüs / ribatest
10€
Saatekiri SARS-CoV-2 PCR analüüsile
70€
SARS-CoV-2 IgG antikehade analüüs
25€

Protseduurid

Teenused
Hind
EKG ehk “südamefilm”
20€
Kilpnäärme ultraheliuuring
40€
Kõhupiirkonna ultraheliuuring
50€
Ultraheli kompleksuuring
60-70€
Eesnäärme ehk prostata pakett (sisaldab konsultatsiooni, prostata suuruse hinnangut, PSA analüüsi)
60€
Sidumine, niitide/õmbluste eemaldamine
15€
Kõrvavaigu eemaldamine (kuulmekäigu loputus või aspiratsioon)
20€
Liigesesisesed süsted ja/või vedeliku eemaldamine
al.20€
Nahamoodustise või sünnimärgi eemaldamine kohaliku tuimestusega
110€
Eemaldatud nahamoodustise uuring laboris (histoloogia/tsütoloogia)
al.35€
Sissekasvanud küüne eemaldamine (osaliselt või täielikult)
alates 60€
Puukentsefaliidi vastane vaktsineerimine | 1-kordne annus
45€
Gripivastane vaktsineerimine
22€

Tõendid

Teenused
Hind
Koroonaviiruse tõendi väljastamine järgmiste tulemuste kinnitamiseks: COVID-19 läbipõdemise ehk varasema (kuni 180 päeva) positiivse PCR-testi tulemus, Negatiivne PCR-test, Positiivne PCR-test, koroonaviiruse kvantitatiivse IgG antikehade analüüs, COVID-19 vastu vaktsineerimise tõendamiseks
alates 20€
Autojuhi tervisetõendi väljastamine
alates 65€
Tavaretsepti uuendamine telefoni teel
10 € Valvekliinikus kohapeal 25€
Narkootilise, rahustava jmt. retsepti uuendamine (ainult Dr. Ingmar Lindströmi vastuvõtul)
alates 100€

Võimaluse korral makske alati pangakaardiga.

Günekoloogia- ja Raseduskeskus

Valvekliiniku Günekoloogia- ja Raseduskeskuse naistearstid tegelevad kõigi günekoloogiliste probleemide lahendamisega. Meie eesmärk on anda professionaalset abi kohe, kui naisel kaebused tekivad. Seetõttu pöörduvad ka meie poole patsiendid kiiret lahendamist vajavate küsimustega: probleemid tupevoolusega, kõhuvalu, menstruatsioonitsükli häired, raseduse tuvastamine, rasedusaegsed vaevused ja küsimused rasestumisvastaste vahendite kohta. Samuti nõustame üleminekuea vaevuste ning nende leevendamise võimaluste suhtes. Vajadusel määrame süsteemse või lokaalse hormoonasendusravi.

Suurepärased võimalused ultraheliuuringuteks

Teostame nii rasedusaegseid kui günekoloogilisi ultraheliuuringuid, uuringuid erinevate sugulisel teel levivate infektsioonide suhtes ning emakakaelavähi sõeluuringut. Valvekliinikus on tipptehnoloogial põhinev 3D/4D ultraheliaparaat, mis on spetsiaalselt välja töötatud günekoloogiliste ja rasedusaegsete uuringute läbiviimiseks. 

Lisauuringud kohe käepärast

Valvekliiniku Günekoloogia- ja Raseduskeskuse eripäraks on võimalus patsiendil kohe pöörduda Valvekliiniku üldarsti vastuvõtule, juhul kui kõhuvalule ei leita günekoloogilist põhjust. Meie juures saab lisaks teha diagnoosi täpsustamiseks kõik vajalikud analüüsid (näiteks uriinianalüüs, vere põletikunäitaja). Samuti vastupidi- üldarsti vastuvõtult on võimalik patsiendil pääseda Valvekliiniku günekoloogiga nõu pidama. Lisaks on meie juures mugav broneerida aeg Valvekliiniku ultraheliarsti vastuvõtule, juhul kui günekoloog või üldarst peavad vajalikuks näiteks kõhukoopa või kilpnäärme või muude organite ultraheliuuringut.

Naistearst jälgib rasedust algusest lõpuni

Valvekliinikus on võimalik rasedust jälgida. Valvekliinikus jälgib rasedust naistearst. Naistearsti poolt jälgitud rasedus sobib eelkõige naisele kelle jaoks on oluline igal visiidil suhelda otse arstiga, kes kuulub riskirühma, kellel on kaasuvaid haigusi või kellel on eelmiste raseduste ajal olnud terviseprobleeme või katkemisi. Igal visiidil teostab arst loote ultraheliuuringu. Kõik visiidid ja uuringud on patsiendile tasulised. 

Raseduse jälgimine Valvekliinikus toimub vastavalt Eesti Naistearstide Seltsi raseduse jälgimise juhendile.

Millised on rasedusaegsed uuringud?

Valvekliiniku arstid teostavad kõiki vajalikke rasedusaegseid uuringuid vastavalt loote arengustaadiumile: raseduse tuvastamine, OSCAR test, loote anatoomia uuring ehk II trimestri uuring, loote ehhokardiograafia ehk laiendatud südameuuring, III trimestri ultraheliuuring loote kaalu ja vereringenäitajate hindamiseks. Tavaliselt tehakse normaalselt kulgeva raseduse jooksul kolm ultraheliuuringut.

Rasedusega arvele võtmiseks soovitame pöörduda naistearsti vastuvõtule kui raseduse suurus on umbes 7 nädalat. Esimesel visiidil teostame vaginaalse ultraheliuuringu raseduse suuruse, eluvõimelisuse ja lokalisatsiooni määramiseks, määrame loodete arvu ning hindame munasarjade seisundit. Lisaks on võimalik võtta analüüsid emakakaelalt – teha PAP-test emakakaela rakkude hindamiseks ning teha suguhaiguse klamüüdia proov

Vereanalüüsid soovitame anda raseduse 10. nädalal – siis võetakse verd, et hinnata erinevate nakkushaiguste antikehi, vere hemoglobiinisisaldust, veresuhkrut, määrata veregrupp ja reesusfaktor ning lisaks teha hormoonanalüüsid OSCAR-testi jaoks. 

Alates 10. rasedusnädalast on võimalik anda vereproov ka Niptify testi jaoks, mis on täpseim ja ohutuim viis loote kromosoomihaiguste riski hindamiseks. Samuti on Niptify testiga võimalik soovi korral varakult teada saada ka loote sugu 100% täpsusega.

Mida näitab OSCAR-test?

Raseduse suuruses 11-14 nädalat, toimub I trimestri skriining ehk OSCAR-test, millega saab väga täpselt hinnata loote kromosoomihaiguste riski. Selle uuringuga hinnatakse kolme kromosoomihaiguse – Downi, Edwardsi ja Patau sündroomi – riske. Lisaks hinnatakse preeklampsia riski. Preeklampsia on haigus, mille puhul raseduse teises pooles tõuseb ema vererõhk, uriini ilmub valk, võivad tekkida muutused vereanalüüsides ning mõnel juhul kaasneda ka loote kasvupeetus. I trimestril on võimalik preeklampsia riski väga täpselt hinnata ning kõrgenenud riski korral alustada ennetust Aspiriiniga.

OSCAR-test keskendub ka loote anatoomia uurimisele, juba I trimestril on näha loote erinevad organsüsteemid ning on võimalik hinnata nende arengu vastavust raseduse suurusele. Lisaks saab täpsustada sünnitustähtaega. OSCAR-testiks tuleb anda vereproov kolme hormooni määramiseks ema verest ning teostatakse ultraheliuuring loote kuklavoldi mõõtmiseks ning arengu hindamiseks. Seejärel sisestatakse vereanalüüsi ja ultraheliuuringu tulemused spetsiaalsesse riskihindamise programmi, mis arvutab iga raseda jaoks välja tema individuaalse riski kromosoomihaiguste ja preeklampsia esinemise suhtes. Juhul kui OSCAR-testi tulemusel selgub, et kromosoomihaiguste risk on kõrge, pakutakse naisele lisauuringuid: teatud juhtudel võib teha loote rakuvaba DNA-analüüs ehk Niptify testi, kuid paljudel juhtudel on siiski soovitatav teha invasiivne uuring – koorionibiopsia või amniotsentees ehk looteveeuuring. Invasiivseid uuringuid tehakse haiglas ning sinna annab saatekirja OSCAR-testi teinud arst. 

Raseduse teise- ja kolmanda trimestri uuringud

Loote anatoomia ultraheliuuringut peetakse üheks olulisemaks rasedusaegseks uuringuks. Parim aeg II trimestri ultraheli skriiningu teostamiseks on 19-21. nädal, selleks hetkeks on lootel välja arenenud kõik elundid ning naistearst saab teostada põhjaliku ülevaatuse. Selle ultraheliuuringu käigus uuritakse täpselt loote kõiki organsüsteeme, mõõdetakse loote kaalu, hinnatakse platsenta asukohta ning lootevee hulka. Soovi korral on võimalik teada saada loote sugu. Loote anatoomia uuringuga on võimalik avastada üle poole kaasasündinud arenguriketest. Siiski peab silmas pidama, et rasedusaegsed ultraheliuuringud ei taga terve lapse sündi. 

Raseduse kolmandal trimestril on võimalik ultraheliuuringuga hinnata loote asendit, oletatavat kaalu ja vereringenäitajaid, lootevee hulka ning platsenta asetust. Samuti on 30.–32. nädala paiku parim aeg loote näopiltide tegemiseks, seda eeldusel, et loote asend on sobiv ning lootevett on piisavalt. 

Kas Valvekliinikus saab rasedust katkestada?

Valvekliinikus praegu rasedust katkestada ei saa. Anname nõu hädaabi-kontratseptsiooni osas ning võimalik on niiöelda erakorraliselt, pärast kaitsmata vahekorda vaskspiraal paigaldada. Nõustame rasestumisvastaste meetodite osas, aitame teha valikut lähtuvalt individuaalsest vajadusest. 

Kas Valvekliinikusse tasub pöörduda üleminekuea probleemidega?

Jah. Nõustame naisi üleminekuea vaevuste korral, vajadusel on võimalik teha vereanalüüse, määrata hormoonasendusravi. Samuti saab vajaduse ja soovi korral kohe konsulteerida üldarstiga, teha EKGd, mõõta vererõhku. 

Kas Valvekliinik teeb suguhaiguste teste?

Jah. Valvekliinikus on võimalik teha analüüse sugulisel teel levivate infektsioonide suhtes, võtame analüüse nii meestelt kui naistelt. Meestel teostame analüüsid uriiniproovist ning naistel võtame vajaliku materjali vatipulgaga emakakaelast. Samuti on võimalik teha verest HIV, süüfilise ning hepatiitide analüüse.