Sotsiaalärevust iseloomustab hirm olukordade ees, kus peab avalikult esinema või olema suurendatud tähelepanu all. Samuti võivad sotsiaalsed koosviibimised või isegi igapäevased suhtlemised, nagu vestlused võõraste inimestega või vestluse alustamine endast kõrgemal positsioonil oleva inimesega, tekitada hirmu.
Hirm võib avalduda erinevalt, sh läbi füüsiliste sümptomite nagu higistamine, värisemine ja punastamine. Sellised hirmud muudavad pealtnäha lihtsad tegevused väga stressirohkeks ja ebamugavaks, mis võivad ajapikku kaasa tuua isoleerituse, karjääri arengu takistused ja enesehinnangu languse.
Kui võitlete sotsiaalse ärevusega, on oluline leida keegi, kellega rääkida, olgu selleks professionaalne psühholoog või sõber. Emotsioonide ja kogemuste jagamine toetavas keskkonnas võib pakkuda väärtuslikku tuge ja mõistmist.
Valvekliiniku psühholoogid on abiks sotsiaalse ärevusega toimetulekul ning aitavad leida viise, kuidas arendada enesekindlust ja kuidas järk-järgult enda sotsiaalsete hirmudega silmitsi seista, hoides ärevust kontrolli all.